HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

1966 : Akdoğan Kağıtçılık’ın kurucusu Sabahattin Akdoğan geri dönüşüme ilk adımını,İstanbul Habibler çöp döküm sahası yöneticisi olarak atmıştır.

1973 : Sabahattin Akdoğan İstanbul Levent çöp döküm sahasının geri dönüştürülebilir atıklarının ayrıştırılması ve değerlendirilmesi işini iki ortağıyla birlikte yürütmüştür.

1989 : 1960 ’lı yıllara dayanan tecrübe ile İstanbul Sultanbeyli’de 300 m2 bir alanda Anadol bir kamyonetle atık toplama işine başlanmıştır.

1996 : Firmamız sektörde kendini geliştirerek araç ve ekipman sayısını artırmış ve toplama faaliyetlerine hız vermiştir.Tesisi büyüterek kağıt presleme makinesi kurmuş ve balyalama sistemine geçmiştir.

1999 : 1989 yılından beri vizyonunu olumlu yönde geliştiren firmamız,çözüm ortağı olduğu firmalara daha iyi hizmet verebilmek için konteyner sistemine geçiş yapmıştır.

2006 : Firmamız Sultanbeyli Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Atık Maddeleri Değerlendirme Sanayi ve Ticaret A.Ş.(İSTAÇ) ile protokol yapmış ve Sultanbeyli’de ambalaj atığını kaynakta ayrı toplama projesine başlamıştır.

2007 : Akdoğan Kağıtçılık,12.06.2007’de Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan “042 TAT” belge nolu “Toplama Ayırma Tesisi Lisansı” almıştır.Bu doğrultuda üstlendiği görevi yönetmelik çerçevesinde disiplinli bir şekilde devam ettirmektedir.